English   فارسی
 
چهار شنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۸
صفحه اصلی
معرفی شرکت
معرفی هیئت مدیره
محصولات
اخبار و رویدادها
تحقیق و توسعه
طنز و ادب
تماس با ما

=============


آمار بازدیدها
امروزدیروزکل
435601406962

 
اخبار و رویدادها
آنتی‌بیوتیک طبیعی برای مقابله با باکتری‌های مقاوم

آنتی‌بیوتیک طبیعی بدست آمده از گونه‌ای حشره می‌تواند قدرت دفاعی برخی از شایع‌ترین باکتری‌های مقاوم به دارو را از بین ببرد.

به گزارش ایسنا، متخصصان در مطالعه جدیدی دریافتند آنتی‌بیوتیک بدست آمده از نوعی حشره می‌تواند به غشای محافظ برخی از شایع‌ترین باکتری‌های مقاوم به دارو آسیب وارد کند.

این متخصصان معتقدند که یافته فوق می‌تواند شرایط را برای تولید گروه جدیدی از آنتی بیوتیک‌ها فراهم سازد که در مقابله با بحران فعلی مقاومت دارویی موثر هستند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) با مطالعه روی ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد که E.Coli، کلبسیلا پنومونیه (Klebsiella pneumoniae)، استافیلوکوکوس اورئوس (Staphylococcus aureus)، استرپتوکوک پنومونیه (Streptococcus pneumoniae) و سالمونلا (Salmonella) از شایع‌ترین باکتری‌های مقاوم به دارو هستند.

تمامی باکتری‌های اشاره شده به غیر از استرپتوکوک پنومونیه، در دسته‌بندی باکتری‌های "گِرَم - منفی" قرار می‌گیرند که در مقابل گروه دیگر که گِرَم - مثبت نامیده می‌شوند به خاطر دیواره نفوذناپذیرشان در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم‌ترند. یافتن روش‌های جدیدی برای از بین بردن باکتری‌های گِرَم - منفی چالش مهمی است.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، در این مطالعه متخصصان سوئیسی به روشی دست پیدا کردند که می‌تواند به این سدِ دفاعی باکتری نفوذ کند.

به گفته این متخصصان آنتی‌بیوتیک تاناتین (thanatin) که به طور طبیعی توسط نوعی حشره موسوم به "حشره سرباز تیره‌پشت" (spined soldier bug) تولید می‌شود می‌تواند بر غشای بیرونی باکتری‌های گِرَم - منفی حمله کند.منبع: ایسنا


97/8/27


تاریخ خبر: 870101
کشف یک آنتی‌اکسیدان طبیعی در سبوس غلات
مهندسی ژنتیکی خوک‌ها برای مقاومت در برابر طاعون
تولید آنتی‌بیوتیک‌های مقاوم با روشی نوین
باکتری‌هایی که از شکر برق تولید می‌کنند
لارو حشرات، گندم های فاسد را به پول نقد تبدیل می کند
آرشیو
  تبلیغات ستون سمت چپصفحه اصلی - معرفی شرکت - معرفی هیئت مدیره - محصولات - اخبار و رویدادها - تحقیق و توسعه - طنز و ادب - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
سایتهای مرتبط - ثبت نام در سایت

کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت عرشیا دارو محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی